TRUDNA DZIAŁKA? - PROJEKT NIETYPOWY

Pomimo przejrzenia wielu stron z „projektem gotowym” nie możesz znaleźć właśnie tego jednego, który powinien stanąć na Twojej działce. Nic dziwnego – bowiem powstały one dla zupełnie innej działki i zupełnie innych mieszkańców – potrzebny jest Ci projekt nietypowy, bo ma spełnić wiele uwarunkowań wynikających z Twoich indywidualnych potrzeb, oraz specyfiki Twojej działki, a być może „trudnej działki”. Oto cechy, których splot wpływa na kształt Twojego domu:

  • Prawne – tj. być zgodnym z warunkami zabudowy, jakie otrzymałeś z odnośnego urzędu  np. procent zabudowy działki, szerokość elewacji frotowej, ilość kondygnacji wysokość budynku, kąt połaci dachowej, czasem użycie wskazanego materiału na dachu lub elewacji.

  • Lokalizacyjne – tj. szerokość i głębokość posiadanej działki (w tym nietypowe kąty) spadki terenu jeśli takie wystąpią, kierunku północy w relacji do drogi. Nadto wszelkiego typu uwarunkowania wynikające ze specyfiki Twojej działki: nawodnienie i nośność gruntu, istniejące drzewa, hałaśliwa droga, sąsiedztwo uciążliwego warsztatu, czy interesujący widok, który chcesz podziwiać z salonu. Żeby je wszystkie rozpoznać zawsze zaczynam od obejrzenia działki - pozwala to w pełni wykorzystać jej potencjał i zniwelować niedogodności – bowiem idealne działki występują wyłącznie na obrazkach.

  • Użytkowe - czyli struktura Twojej rodziny - jej potrzeby i zwyczaje np. sauna, muzykowanie, księgozbiór, rodzaj pracy ( np. w domu), ilość pojazdów, uprawiane sporty, i wiele innych potrzeb, które sprawiają że Ty i Twoja Rodzina jesteście Niepowtarzalni.

  • Ekonomiczne – czyli Twój budżet co określi ilość m2 powierzchni użytkowej, oraz jej postulowany standard. Przyszłe koszty eksploatacji to również Twój budżet – tyle że odłożony w czasie. Tak naprawdę jako architekt doradzam Ci jak rozsądnie wydać twoje pieniądze, bywa że oszczędności całego życia.

  • Eksploatacyjne –Twój Dom będzie stał 50 a może 100 lat  - chcesz by ładnie się starzał, nabierał „patyny”, a nie ulegał degradacji – potrzebujesz porady doświadczonego architekta jakie materiały są zdrowe i trwałe.

  • Estetyczne – masz swoje upodobania posiadasz wyobrażenia nie tylko o wyglądzie Twojego Domu, ale też o jego wnętrzu, o sposobie w jaki łączy się z ogrodem, o tym jak się spotyka z ulicą przy której zamieszkasz i wielu innych elementach, które stworzą niepowtarzalny charakter miejsca – Twojego Miejsca w przestrzeni. Potrzebujesz znacznie więcej niż tylko projekt budynku.

Jeśli nie znalazłeś jeszcze jakiejś poszukiwanej cechy – bo Twój Dom ma być np. dwupokoleniowy – to nie szkodzi - indywidualnych uwarunkowań może być całkiem sporo i to moim zadaniem jest je wszystkie rozpoznać i znaleźć rozwiązanie, które Cię zadowoli. To właśnie splot nietypowych uwarunkowań, czasem bardzo przeciwstawnych, stworzy Twój niepowtarzalny Dom – Twoje własne Miejsce.

        Zapraszam do współpracy - architekt Zbigniew Palma

Umów się na spotkanie

tel: (+48) 501 354 482

e-mail: biuro@palmaline.pl

Formularz kontaktowy

ZOBACZ PROJEKTY ONE POWSTAŁY DLA TAKICH UWARUNKOWAŃ

POWIĄZANE Z TEMATEM